tworzenie stron internetowych
Strona głównaIT, TECHNOLOGIEDruk cyfrowy - ogrom możliwości

Druk cyfrowy – ogrom możliwości

Obecnie do wyboru jest wiele metod druku, ale na szczególną uwagę zasługuje druk cyfrowy. Liczne zalety i uniwersalność sprawiają, że znalazł on szerokie zastosowanie. Dobrą wiadomością dla inwestorów będzie atrakcyjna cena i relatywnie krótki czas realizacji. Co więcej, można spersonalizować druk cyfrowy zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Nie trzeba nawet przygotowywać żadnej formy drukarskiej, bo cały proces został zautomatyzowany i odbywa się przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego. W przypadku wydruków o niskich nakładach będzie to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Z czego wynika popularność druku cyfrowego?

Technologia druku cyfrowego cieszy się rosnącą popularnością, szczególnie w przypadku niskich nakładów. Jeśli firmie zależy na jak najszybszej realizacji niewielkiego zamówienia, to najbardziej opłacalne będzie skorzystanie z usług drukarni specjalizującej się w technologii druku cyfrowego. Znika konieczność przygotowania form drukarskich, polimerów, matryc. Szybkość i precyzja to dwie najważniejsze zalety druku cyfrowego. Znika potrzeba każdorazowego wymienienia blach po wydruku, co przekłada się na oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Już samo przygotowanie maszyny jest stosunkowo łatwe i szybkie, a dodatkowy czas zyskuje się dzięki braku przestoju pomiędzy zleceniami. Zastosowanie wysokiej jakości, wydajnych drukarek przemysłowych gwarantuje błyskawiczne zrealizowanie nawet większego zamówienia. Druk cyfrowy umożliwia wykonanie go nawet od ręki, bo oszczędność czasu rozpoczyna się już na etapie przygotowawczym. W przypadku druku cyfrowego można mówić o opłacalności nawet w odnośnie pojedynczej koszulki. Jest to świetna opcja dla małych firm, nowo powstałych, z ograniczonym budżetem. Każdy wydrukowany arkusz może zostać spersonalizowany zgodnie z potrzebami i preferencjami inwestora. Można liczyć na szeroką gamę kolorystyczną, wybór jest zdecydowanie większy niż w przypadku sitodruku. Co więcej, kolory są świetnie odwzorowane, co przekłada się na wysoką jakość wydruków. Jeśli ktoś chce wydrukować kolorowe grafiki bez narażania się na wysokie koszty, to druk cyfrowy będzie świetnym rozwiązaniem. Potrzebne będą jedynie dane projektowe, które należy dostarczyć drukarni w formie elektronicznej, zapisane w pliku PDF lub TIFF.

Dlaczego warto zdecydować się na druk cyfrowy?

W przypadku druku cyfrowego można liczyć na trwałość nadruków brak problemów z ich kruszeniem się i marszczeniem. Trwałość nadruków na ubraniach lub innych przedmiotach materiałowych sprawia, że posłużą one użytkownikowi przez długi czas, zachowując swoje walory użytkowe i estetyczne. Najlepsze efekty uzyskuje się na tkaninach naturalnych typu bawełna. Zaletą druku cyfrowego jest to, że wykonane za jego pomocą nadruki są niewyczuwalne w dotyku. Technologia ta świetnie sprawdza się do realizacji szczegółowych projektów, można jej używać nawet do wydruku fotografii. Zyskuje się pewność, że będą one świetnie odwzorowywać oryginalne dane w wersji elektronicznej. Wydruki będą nasycone, intensywne, szczegółowe. Nawet jeśli pierwszy wydruk zakończy się niepowodzeniem, można szybko naprawić błąd, co jest dużą przewagę nad drukiem offsetowym. W przypadku tego drugiego trzeba liczyć się dodatkowo z wysokimi kosztami. Druk cyfrowy jest zdecydowanie tańszy a jego jakość bardzo zbliżona do tego, co można uzyskać przy pomocy druku offsetowego. Jedynym minusem może być mniejsza rozdzielczość, ale różnice te są relatywnie niewielkie, a oszczędności ogromne. Możliwe jest wykonanie druku zarówno mało-, jak i wielkoformatowego. Technologia druku cyfrowego pozwala na zarządzanie kolorem i skalowanie obrazu. Można wydrukować nawet pojedynczy egzemplarz, drukować w partiach.

Jakie zastosowanie ma druk cyfrowy?

Zastosowań druku cyfrowego jest wiele, przez co cieszy się ogromną popularnością. Technologia ta świetnie sprawdza się w przypadku wydruków materiałów biznesowych, reklamowych i konferencyjnych. Po druk cyfrowy warto sięgnąć w celu stworzenia ulotek, broszur informacyjnych, plakatów, wizytówek. Sprawdzi się on także do wydruku książek. Jeśli trzeba pilnie coś wydrukować w mniejszej ilości, to technologia druku cyfrowego będzie idealnym wyborem. Tym bardziej że jest możliwość druku spersonalizowanego, od jednej sztuki. Wiele księgarni internetowych korzysta z tego rozwiązania, gdy zaleca druk pojedynczych książek na zamówienie klienta. Druk cyfrowy jest głównie wykorzystywany w realizacji publikacji niskonakładowych. Świetnie nadaje się do tworzenia rozmaitych wyrobów poligraficznych typu afisze, cenniki, znaczki pocztowe. Można drukować mandaty, mapy, bilety, katalogi, zaproszenia. Technologia druku cyfrowego będzie świetną opcją w przypadku wydruków prostych i wielkoformatowych o wysokiej rozdzielczości, na niemalże każdym podłożu.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE