piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Doradca finansowy i jego usługi. Dlaczego warto korzystać z jego wsparcia?

Doradca finansowy, nazywany także ekspertem, to specjalista od szeroko pojętych produktów bankowych. Posiada wiedzę, doświadczenie oraz praktyczne umiejętności, dzięki którym jest w stanie wskazać najlepsze, skrojone na miarę potrzeb każdego klienta rozwiązanie, które w długoterminowej perspektywie przyniesie mu największe korzyści. Z usług eksperta finansowego najczęściej korzystają ludzie, planujący zaciągniecie kredytu hipotecznego – zobowiązania, które będzie towarzyszyło im przez wiele kolejnych lat.

W czym swoich klientów wspiera doradca finansowy?

Ekspert kredytowy oferuje swoim klientom wiele usług. Do najważniejszych z nich zalicza się fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich produktów finansowych, oferowanych przez polskie banki. Doradca finansowy od podszewki zna aktualne oferty banków, kryteria i warunki ich przyznawania oraz obowiązujące promocje. Jako że nie współpracuje na wyłączność z żadnym bankiem, posiada dostęp do kompletnej oferty wszystkich instytucji finansowych działających na polskim rynku.

Doradca finansowy specjalizuje się nie tylko w najpopularniejszych kredytach hipotecznych na zakup domu lub mieszkania, ale także w ubezpieczeniach, kredytach i pożyczkach gotówkowych oraz wielu innych produktach, znajdujących się w bankowych portfoliach usług. Jest w stanie wskazać te produkty, które w pełni odpowiadają potrzebom klienta i co ważne, takie, z których uzyskaniem klient nie będzie miał problemu. Rolą eksperta jest bowiem także oszacowanie zdolności kredytowej, która jest kluczowa do skorzystania m.in. z oferty kredytów i pożyczek bankowych.

Dlaczego warto skontaktować się z ekspertem przed zaciągnięciem kredytu?

Doradca finansowy oferuje kompleksowe wsparcie każdej osobie, która planuje ubiegać się o kredyt hipoteczny. Na podstawie informacji uzyskanych od klienta, wylicza jego zdolność kredytową w każdym banku, a także radzi, w jaki sposób można ją poprawić, jeśli nie jest ona wystarczająca. Następnie wskazuje najbardziej opłacalne oferty, z których warto skorzystać, wyjaśnia różnice pomiędzy nimi oraz dokładnie omawia z klientem warunki. Następnie wspiera klienta w kompletowaniu dokumentacji i w jego imieniu wypełnia wniosek kredytowy, który następnie zostaje złożony w banku. Po uzyskaniu przez klienta pozytywnej decyzji, omawia z nim umowę, wyjaśnia wątpliwości oraz towarzyszy mu podczas jej podpisywania.

Takie wsparcie ze strony specjalisty jest wręcz nieocenione dla osób, które po raz pierwszy zaciągają kredyt i nie wiedzą, na co mają zwrócić uwagę ani jakich formalności dopełnić, aby stać się właścicielami wymarzonego domu lub mieszkania. Co jednak najważniejsze, za usługi eksperta nie płaci klient – jego wynagrodzenie jest bowiem regulowane przez bank, z którym klient zdecydował się podpisać umowę. Jako że prowizje wypłacane przez banki są do siebie bardzo zbliżone, a eksperci pozyskują nowych klientów głównie z polecenia, doradca finansowy działa zawsze w interesie klienta oraz troszczy się o to, aby uzyskał on dostęp do potrzebnego mu finansowania na optymalnych warunkach.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY