środa, 19 czerwca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Ile kosztuje strona internetowa? Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Ile kosztuje strona internetowa? Ile kosztuje zrobienie strony internetowej przez profesjonalną agencję interaktywną? Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej? Czy lepiej powierzyć to zadanie agencji czy freelancerowi? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Podamy średnie ceny stron internetowych, terminy realizacji oraz podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zamawianiu strony internetowej?

Ile kosztuje strona internetowa?

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że na rynku jest bardzo duży wybór firm, które oferują tworzenie stron internetowych. Agencje interaktywne takie jak np. AW PROJEKT oferują strony internetowe w różnych wariantach cenowych. Koszt wykonania strony internetowej zależy przede wszystkim od objętości, zawartości strony, a także od innych elementów takich jak np. zaawansowanie projektu graficznego, ilość wersji językowych itd.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje strona internetowa, postaramy się jednak podać przykładowe ceny stron www.

Ile kosztuje strona internetowa typu One Page w agencji interaktywnej?

Projektowanie stron internetowych typu One Page jest coraz bardziej popularne. Strony One Page doskonale spełniają swoją funkcję – wizytówka firmy – w przypadku małych firm, które na stronie internetowej chcą umieścić tylko podstawowe informacje o firmie. Często strony typu One Page wykorzystuje się przy kampaniach marketingowych. Opracowując ten artykuł zweryfikowaliśmy ceny stron typu One Page w najbardziej znanych polskich agencjach interaktywnych. Do opisywanych przykładów zdecydowaliśmy się wybrać agencję AW PROJEKT, która w swoim cenniku tworzenia stron internetowych podaje wszystkie potrzebne klientowi informacje. Wracając do tematu – ile kosztuje strona internetowa One Page? A więc koszt wykonania takiej strony w jednym języku to 2000 zł. Tu w pakiecie otrzymamy: system CMS WordPress, indywidualną grafikę, podstawową optymalizację strony www, slider, paralaksę, integrację strony z social media oraz formularz kontaktowy.

ile kosztuje strona internetowa
ile kosztuje strona internetowa

Ile kosztuje strona internetowa typu MultiPage w agencji interaktywnej?

Strony www typu MuliPage cieszą się zdecydowanie największą popularnością. W zależności od wielkości firmy i oferowanych usług strony tego typu mogą mieć kilka albo nawet kilkadziesiąt zakładek. Dlatego też ceny stron internetowych typu MultiPage są uzależnione od objętości strony. Aby jednak odpowiedź na pytanie ile kosztuje strona internetowa typu MultiPage podamy wam kilka przykładów.

Przykład 1: strona typu MuliPage do 10 zakładek wykonana tylko w języku polskim w agencjach interaktywnych kosztuje ok 3500 zł. W tym wypadku najpopularniejsze są
strony WordPress tworzone według indywidualnych projektów. Po tym też można poznać profesjonalną agencję interaktywną. Tu nie ma mowy o używaniu gotowych szablonów WordPress. Czas realizacji to ok 7-10 dni roboczych.

Przykład 2: strona typu MultiPage do 10 zakładek w kilku wersjach językowych kosztuje od 5000 zł. Standardowo agencje interaktywne doliczają 20% podstawowej ceny za każdą dodatkową wersję językową. Czas wykonania jest uzależniony od ilości wersji językowych, trzeba liczyć minimum 3 tygodnie.

Przykład 3: strona typu MultiPage do 10 zakładek z wtyczką google translate kosztuje od 4000 zł. Wdrożenie kilku wersji językowych na stronie za pomocą wtyczki google translate jest najtańszym rozwiązaniem. Za wdrożenie i integrację tej wtyczki na stronie zapłacimy ok 500 zł. Czas realizacji to ok 14 – 21 dni dni roboczych.

Przykład 4: strona typu MultiPage + blog do 15 zakładek. Coraz więcej osób decyduje się na dodanie bloga do strony internetowej. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy myślimy również o pozycjonowaniu strony internetowej. Koszt wykonania tego typu strony internetowej z uwzględnieniem projektu indywidualnego to minimum 4500 zł. Czas realizacji to ok 14 – 21 dni dni roboczych.

ile kosztuje strona internetowa
ile kosztuje strona internetowa

Czy warto wybrać agencję interaktywną do stworzenia strony internetowej?

Zlecenie wykonania strony internetowej agencji interaktywnej jest zalecane każdemu, kto chce mieć profesjonalnie wykonaną stroną www.

Oto najważniejsze powody dlaczego warto powierzyć stworzenie strony internetowej agencji interaktywnej?

  • wykonanie strony internetowej w sposób profesjonalny,
  • gwarancja na wykonaną stronę internetową,
  • kompleksowa obsługa: wykonanie strony www, pozycjonowanie strony, wykonanie logotypu, przygotowanie treści, marketing internetowy,
  • wsparcie techniczne

Ile kosztuje strona internetowa u freelancera?

Koszty wykonania strony internetowej u freelancera może być nawet o połowę tańszy. Jednak to są tylko pozorne oszczędności. Musicie pamiętać, że mało który freelancer podpisze z Wami umowę na wykonanie strony internetowej. Nie macie też pewności, czy strona zostanie wykonana dokładnie. Może się okazać, że po kilku miesiącach po dokonaniu aktualizacji wtyczek strona przestanie działać. Tak niestety często się zdarza w przypadku stron tworzonych za kilkaset złotych. Najczęstsze problemy wynikają z użycia wtyczek zakupionych na Allegro. Tak niestety często postępują freelancerzy, którzy oferują bardzo niskie ceny za wykonanie strony www. Przykładowo wtyczka Elementor PRO dla 1 witryny kosztuje 99$. Freelancer aby obniżyć koszty wykonania strony kupuje nieoryginalną wtyczkę na Allegro za 15 zł. Skutkiem takiego działania jest brak możliwości aktualizowania wtyczki z poziomu WordPressa. Dodatkowo może być problem z edytowaniem zawartości strony.

Ile kosztuje strona internetowa na Allegro?

Przede wszystkim od razu wszystkim odradzamy kupowania stron internetowych na Allegro. Odpowiadając jednak na pytanie ile kosztuje strona internetowa na Allegro – ceny stron na Allegro zaczynają się już od 250 zł. Prawdę mówiąc jest to aż nieprawdopodobne, że znajdują się osoby, które oferują tak niskie ceny za wykonanie strony www. Jednakże znając ceny agencji interaktywnych i mając świadomość, że strona internetowa jest inwestycją w firmę, trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek decyduje się za kup strony internetowej na Allegro. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że najtańsza strona internetowa będzie po prostu bardzo niskiej jakości. Czas realizacji takiej strony to przeważnie 1 – 2 dni.

Ile kosztuje strona internetowa za granicą?

Niewiele osób ma świadomość ile kosztuje strona internetowa za granicą. A to według mnie bardzo wartościowa informacja dla osób, które uważają, że ceny stron internetowych w Polsce są wysokie. Prawda jest jednak taka, że ceny stron internetowych w Polsce są kilkukrotnie niższe niż za granicą. Ile więc kosztuje strona internetowa za granicą? Co najmniej 1000$ lub 1000 Euro. Są to ceny stron internetowych jakie oferują zagraniczne agencje interaktywne.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej
Ile kosztuje zrobienie strony internetowej

Co ma wpływ na cenę strony internetowej?

Ile kosztuje responsywna strona internetowa i dlaczego responsywność strony www jest obecnie koniecznością?

Responsive Web design to technologia, która zakłada, że wyświetlanie strony internetowej jest uzależnione od rozmiaru ekranu.

Praktyka składa się z połączenia elastycznych siatek i układów, obrazów oraz inteligentnego wykorzystania zapytań o media CSS. Gdy użytkownik przełącza się z laptopa na iPada, witryna powinna automatycznie przełączać się, aby dostosować się do rozdzielczości, rozmiaru obrazu i możliwości skryptów. Być może trzeba będzie również wziąć pod uwagę ustawienia na swoich urządzeniach; jeśli na przykład mają VPN dla iOS na swoim iPadzie, witryna nie powinna blokować dostępu użytkownika do strony. Innymi słowy, witryna powinna mieć technologię automatycznego reagowania na preferencje użytkownika. Wyeliminowałoby to potrzebę innego etapu projektowania i rozwoju dla każdego nowego gadżetu na rynku.

Ile kosztuje wielojęzyczna strona internetowa?

Jak sama nazwa wskazuje, wielojęzyczna strona internetowa to strona internetowa, która zawiera treści w więcej niż jednym języku. Obecnie z Internetu korzysta ponad 4,54 miliarda ludzi, co czyni go doskonałym miejscem dla firm i pozyskiwania klientów. Powoduje to, że prawie każda firma przechodzi do Internetu w celu zdobycia przewagi i odniesienia większych sukcesów niż ich konkurenci.

Wymaga dużo ciężkiej pracy, ale jest osiągalne. Dzięki licznym strategiom marketingowym, sprytnemu budowaniu marki i świetnym relacjom z klientami, firmy mogą poprawić swoją obecność w Internecie i zwiększyć liczbę lojalnych klientów.

Jedną z tych strategii jest posiadanie wielojęzycznej strony internetowej. Dodatkowe wersje językowe strony warto wdrożyć na stronach, które oferują usługi na terenie całej Europy lub całego świata. Cena za wdrożenie dodatkowej wersji językowej na stronie WordPress w większości agencji interaktywnych wynosi 20% podstawowej ceny. 

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej z systemem WooCommerce?

WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem e-commerce dla WordPressa. WooCommerce może pochwalić się ponad 4 milionami aktywnych instalacji, oraz oceną 4,6 użytkowników na WordPress.org. Najtańszym wariantem strony internetowej z WooCommerce jest strona typu One Page. Cena za wykonanie sklepu internetowego typu One Page to koszt od 3500 zł. Jednak najczęściej w przypadku strony ze sklepem potrzebne są zakładki typu: o nas, oferta, blog, kontakt itp. Cena sklepu internetowego do 5 zakładek to ok 5000 zł. Czas realizacji to średnio 3 tygodnie.

Strona na WordPressie – ile kosztuje zrobienie strony internetowej WordPress?

Podane w tym artykule wszystkie ceny stron internetowych dotyczą stron www wykonanych w systemie WordPress – zachęcamy też do przeczytania artykułu: ile kosztuje strona wordpress.

Podsumowanie:

Ceny stron internetowych są bardzo różne. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jakiej jakości oczekujemy i jak rozbudowanego serwisu potrzebujemy. Trzeba jednak pamiętać, że tworzenie stron internetowych to złożony proces i jeśli chcemy mieć profesjonalną stronę internetową, która będzie wizytówką firmy i przez wiele lat będzie pozyskiwać klientów warto wybrać profesjonalną agencję.


W kategorii blog lifestyle może Cię również zainteresować jak założyć bloga, obiektywy m42, oraz zdrowy tryb życia.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

7 KOMENTARZE

  1. Strona internetowa w WordPress z 5 zakładkami to koszt 2500 zł. Obecnie strony internetowe dostępne dla każdego, a agencje interaktywne takie jak nasza mają zróżnicowaną ofertę dostosowaną do potrzeb różnych klientów. W naszej agencji klient może zamówić tańszą stronę na naszym autorskim szablonie lub indywidualny projekt graficzny.

  2. Moim zdaniem to najlepsza inwestycja w rozwój firmy i nie ma co oszczędzać, czym ładniejsza strona i lepiej zaprezentowana oferta tym większa szansa na pozyskanie klienta.

  3. Strony internetowe WordPress to świetny wybór dla każdej firmy, niezależnie od wielkości czy świadczonych usług. Teraz większość agencji tworzy strony właśnie w tym oprogramowaniu. WordPress jest bardzo intuicyjny i klienci nie mają problemu z edycją treści.

  4. Na pewno lepiej zapłacić za stronę wordpress i mieć ją na własność niż korzystać z wixa 🙂

  5. Ja zapłaciłem za swoją stronę 2000 zł. Ale potrzebowałem zwykłej wizytówki, takiej one page.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY