poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak założyć bloga w 5 krokach? 

Jak założyć bloga w 5 krokach?  Czy masz głęboką miłość do pisania? Czy lubisz czytać czasopisma i strony internetowe, które poruszają tematy związane ze stylem życia? Czy chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat stylu życia z innymi? Jeśli powiesz „tak” na wszystkie te pytania, założenie własnego bloga o stylu życia nie jest naciąganym pomysłem.

Czym właściwie jest blog?

Krótko mówiąc, blog to rodzaj strony internetowej, która koncentruje się głównie na treści pisanej, znanej również jako posty na blogu. W kulturze popularnej najczęściej słyszymy o blogach z wiadomościami lub blogach o celebrytach, ale jak zobaczysz w tym przewodniku, możesz założyć udanego bloga na dowolny temat, jaki można sobie wyobrazić.

Blogerzy często piszą z osobistej perspektywy, która pozwala im na bezpośredni kontakt z czytelnikami. Ponadto większość blogów ma również sekcję „komentarze”, w której odwiedzający mogą korespondować z blogerem. Interakcja z odwiedzającymi w sekcji komentarzy pomaga wzmocnić więź między blogerem a czytelnikiem.

To bezpośrednie połączenie z czytelnikiem to jedna z głównych korzyści z założenia bloga. To połączenie pozwala na interakcję i dzielenie się pomysłami z innymi osobami o podobnych poglądach. Pozwala także na budowanie zaufania czytelników. Zaufanie i lojalność czytelników otwiera również drzwi do zarabiania pieniędzy na blogu, o czym mówię w dalszej części tego przewodnika.

Dobrą wiadomością jest to, że Internet eksploduje teraz wzrostem. Więcej osób niż kiedykolwiek jest online. Ta eksplozja wzrostu oznacza więcej potencjalnych czytelników Twojego bloga. Krótko mówiąc, jeśli myślisz o założeniu bloga, nie ma lepszego czasu niż teraz.

Jak założyć bloga w 5 krokach? 

Jeśli twoje hobby jest twoją pasją, dlaczego nie przekształcić go w coś inspirującego i być może lukratywnego? Jeśli masz wiedzę i umiejętności, aby wpływać na innych, wybierz dla siebie twórczą karierę, aby zmienić swój talent w coś wartościowego.

Założenie bloga to dobry sposób na dzielenie się swoimi talentami, wyrażanie myśli i ostatecznie na zysk. Blog lifestyle to ekscytująca droga, ponieważ jest to szeroka nisza. Blog może służyć jako osobiste centrum dzielenia się pasjami, uczuciami i przygodami. Najpopularniejsze tematy na blogach lifestylowych to zdrowy tryb życia, moda, uroda, dziecko, podróże, fotografia, literatura i wiele innych ciekawych tematów z codziennego życia.
Reklamy online to lukratywny biznes, a blogerzy na całym świecie korzystają z tego.

jak założyć bloga lifestyle
jak założyć bloga lifestyle

Jak założyć bloga – od czego zacząć?

Decyzja o założeniu bloga o stylu życia jest łatwa. Założenie właściwego bloga to moment, w którym zaczyna się prawdziwa praca. Jest wiele do zrobienia, aby go uruchomić, ale w końcu będzie warto.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić przed założeniem własnego bloga, jest sprawdzenie innych witryn poświęconych stylowi życia. Czytanie historii od blogerów to także dobra motywacja. Uczenie się od innych blogerów pomoże Ci zarządzać swoimi oczekiwaniami i dowiedzieć się, co wyróżnia Twoje.

Równie ważne jest, abyś nie został przytłoczony w tym procesie. Nie daj się pod presją ogromu zadania. Wyznacz sobie tempo i zastanów się, jak chcesz stworzyć i uruchomić swojego bloga. Nie musi być od razu perfekcyjnie. Możesz poprawiać i dopracowywać swojego bloga w miarę postępów.

5 kroków do założenia bloga

Łatwo jest zgubić się w milionie rzeczy, które chciałbyś zrobić (i będziesz musiał zrobić), aby założyć bloga o stylu życia. Ale wszystko sprowadza się do tych pięciu podstawowych kroków.

jak założyć bloga w 5 krokach
jak założyć bloga w 5 krokach

Jak założyć bloga – krok pierwszy: wybierz swoją niszę

Udany blog jest uporządkowany. Bez względu na to, ile kategorii chcesz eksplorować, nadal musisz mieć określoną niszę. Wybór jednej z nich jest ważny, ponieważ pomaga w identyfikacji docelowych czytelników, wskazaniu kategorii, z których możesz korzystać, i nawiązywaniu kontaktów z innymi podobnie myślącymi blogerami.

Możesz dowiedzieć się, jaką niszę zbadać, za pomocą tych dwóch pytań:

 1. Jakie są Twoje zainteresowania?

Blogowanie o tym, co Cię interesuje, jest bardzo ważne. Jeśli lubisz pisać o postach związanych ze stylem życia, Twoi czytelnicy z łatwością wyczują tę pozytywną atmosferę. Może być również źródłem motywacji, zwłaszcza gdy masz napięty harmonogram offline.

 1. Jakie jest Twoje doświadczenie?

Jeśli masz specjalną umiejętność, którą chcesz podzielić się ze światem lub myślisz, że inni to docenią, założenie bloga to doskonały sposób, aby się nią podzielić. Jeśli jesteś entuzjastą jedzenia, stwórz bloga kulinarnego. Jeśli lubisz relacjonować lokalne wydarzenia, takie jak koncerty i przedstawienia, załóż bloga o wydarzeniach. Jeśli jesteś szczególnie dobry w modzie, stwórz własnego bloga modowego.

Jeśli jesteś w stanie dzielić się wskazówkami i pomagać ludziom w oparciu o swoje umiejętności lub talent, czytelnicy błyskawicznie gromadzą się na Twoim blogu.

Odpowiedz na te pytania zgodnie z prawdą. Następnie przejrzyj swoje odpowiedzi. Poszukaj wzorców i tematów, o których możesz wielokrotnie pisać lub rozmawiać. Blogowanie o stylu życia to szeroka nisza, więc można mieć więcej niż jeden temat. Jeśli zauważysz, że pojawia się wiele wzorców, spróbuj powiązać je ze sobą. Różne powiązane ze sobą kategorie składają się na dobrze dobraną witrynę dotyczącą stylu życia.

jak założyć bloga - wskazówki
jak założyć bloga – wskazówki

Jak założyć bloga – krok drugi: wybierz platformę

Dostępnych jest kilka platform blogowych, z których możesz korzystać (za darmo) lub kupić. Szybkie wyszukiwanie w Internecie da ci listę najlepszych. Prawdopodobnie najpopularniejszym i najczęściej używanym jest WordPress. Często jest to platforma dla blogerów, zwłaszcza dla początkujących.

WordPress jest powszechnym wyborem z kilku powodów. Jest świetny dla początkujących. Zapewnia ogromny wybór darmowych motywów. Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w kodowaniu, nie zgubisz się, dostosowując swoje konto WP. Oferuje również mnóstwo darmowych wtyczek, które ułatwiają wykonywanie codziennych zadań związanych z blogiem. A ponieważ jest to najczęściej używana platforma, przewodniki i zasoby dotyczące WordPressa są wszędzie.

W kwestii wyboru bezpłatnej platformy lub zakupu, rozsądniej jest dokonać zakupu. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których rezygnacja z bezpłatnych platform blogowych jest dobrym wyborem. Wśród nich są następujące:

 • Większość darmowych platform będzie wymagać od Ciebie publikowania własnych reklam na swoim blogu.
 • Większość ogranicza możliwość umieszczania własnych reklam na swoim blogu. Niektóre uniemożliwią Ci generowanie dochodu.
 • Darmowe platformy zwykle oznaczają ograniczone do nieistniejącego wsparcia technicznego.
 • Bezpłatne platformy blogowe oznaczają ogólny adres URL.

Prawdziwym problemem związanym z darmową platformą blogową jest własność witryny. Jeśli wybierzesz darmową platformę, zasadniczo budujesz swoją witrynę na wypożyczonej powierzchni. Oznacza to, że cała Twoja ciężka praca pójdzie na marne, gdy Twój host zamknie Twój blog. I dzieje się to w mgnieniu oka, bez żadnego ostrzeżenia. Jeśli, chcesz aby Twój blog przyciągał czytelników, nie tylko treścią, ale też wyglądem zdecyduj się na strony internetowe wordpress, tworzone przez profesjonalną agencję. Nawet jeśli nadal nie możesz się zdecydować, czy chcesz, aby Twój blog w końcu stał się czymś dochodowym, płacenie pięciu dolarów (mniej więcej) miesięcznie zabezpieczy całą Twoją ciężką pracę.

jak założyć bloga
jak założyć bloga

Jak założyć bloga – krok trzeci: wybierz nazwę domeny

www.mylifestyleblog.com jest o wiele lepszy niż www.mylifestyleblog.domainhost.com, nie sądzisz? Czy jako czytelnik online nie ufałbyś bardziej stronie internetowej, gdyby adres URL wyglądał i czytał się jak rzeczywista witryna? W imieniu jest moc. I ważne jest, aby wybrać odpowiednią nazwę domeny dla swojego bloga o stylu życia.

Wybrana nazwa domeny będzie adresem Twojej witryny. Zastanów się i zapamiętaj wagę tego, wybierając nazwę swojego bloga o stylu życia. Oto wskazówki, jak wybrać odpowiednią nazwę domeny dla swojej witryny.

 • O ile to możliwe, utwórz krótką nazwę domeny. W przypadku adresów URL obowiązuje zasada: im krótszy adres, tym lepiej. Krótki adres URL jest łatwiejszy do zapamiętania i wpisania.
 • Ułatw sobie mówienie i pisownię. Podczas promocji na blogu często wypowiadasz i piszesz swój adres URL. Nie utrudniaj jej promowania i odnalezienia jej przez odbiorców docelowych.
 • Niech nazwa odzwierciedla główne przesłanie Twojego bloga. Staraj się, aby adres URL był krótki, postaraj się zawrzeć w adresie coś na temat wiadomości swojego bloga lub siebie.

Uczyń to wyjątkowym. Kopiowanie czyjejś nazwy domeny i niewielkie jej poprawianie nigdy nie jest dobrą rzeczą. Unikaj również używania nazw marek w adresie URL bloga.

Pozwól na elastyczność, aby była „markowa”. Kiedy Twój blog zyskuje solidne obserwacje i przyciąga uwagę marek związanych z tym, co publikujesz, są szanse, że te firmy chciałyby z Tobą współpracować. Nie przegap tej ekscytującej okazji tylko dlatego, że Twój adres URL jest zbyt szczegółowy, aby nie było możliwości, aby współpraca działała.

Jak założyć bloga – krok czwarty: wybierz motyw

Jeśli szukasz ogromnej różnorodności motywów (bezpłatnych i płatnych),WordPress jest idealnym wyborem. Platforma blogowa oferuje setki motywów do wyboru. Obsługuje również fora, na których można zadawać pytania dotyczące dostosowywania motywu. Aby korzystać z motywów innych niż WP, istnieją również inne witryny internetowe, które udostępniają bezpłatne motywy blogów, które można dostosować.

Wybierając motyw, zastanów się nad następującymi kwestiami:

 • Wyświetlanie strony głównej. Czy chcesz, aby odwiedzający widzieli Twój najnowszy wpis na blogu lub statyczną stronę docelową?
 • Czynnik reklamowy. Czy motyw, którego chcesz użyć, jest przyjazny dla reklamodawców?
 • Pomoc techniczna. Czy możesz poprosić o pomoc do pomocy technicznej, jeśli pracujesz z darmowym motywem, czy nie?

Jeśli masz wolne pieniądze, zakup motywu premium dla swojego bloga jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z bezpłatnego motywu. Często motywy premium oferują bardziej płynną funkcjonalność. Są również bardziej przyjazne dla SEO.

Najpopularniejszy płatny motyw WordPressa nazywa się Newspapper. Zapewnia lepszą funkcjonalność i łatwość użytkowania za rozsądną cenę. Genesis jest również przyjazny dla blogerów, którzy nie są zaznajomieni z kodowaniem lub projektowaniem stron internetowych. Jeśli masz ograniczoną wiedzę na temat kodów, ten motyw premium jest na Twojej drodze.

Teraz, jeśli chcesz zrobić wszystko, aby uruchomić swoją witrynę – i jeśli masz środki – możesz zatrudnić projektanta witryny, aby Twój motyw był tak wyjątkowy, jak chcesz. Po prostu poinformuj projektanta, co planujesz i o czym jest Twój blog, aby wymyślił trafny motyw bloga.

blog lifestyle_
blog lifestyle_

Jak założyć bloga – krok piąty: pisz posty godne bloga

Możesz mieć najfajniejszy adres URL i najwspanialszy motyw bloga, ale jeśli treść Twojego bloga nie będzie atrakcyjna nie osiągniesz sukcesu.

Nazwa Twojego bloga i projekt Twojej strony internetowej – to tylko dodatki. Ważne, tak. Ale pod koniec dnia nie są to najważniejsze priorytety. Istotą Twojego bloga jest jego treść i kiedy zastanawiasz się jak założyć bloga musisz o tym pamiętać. Jeśli to, co przedstawiasz odwiedzającym, jest warte przeczytania, mogą przeoczyć trudny do przeliterowania adres strony internetowej lub nudny motyw bloga.

Spraw, aby Twój blog zawierał ciekawe informacje, zawierał ładne zdjęcia stockowe był przyjemny do czytania i udostępniania. Nawet jeśli wszyscy inni online dyskutują o tym samym, znajdź sposób, aby Twoje podejście było wyjątkowe lub przekonujące. Zrób to jednak w taki sposób, abyś mógł obronić swoje stanowisko. Tworzenie szumu wokół czegoś mniej skrupulatnego nic ci nie da. W rzeczywistości może wywołać luz, z którego możesz nigdy nie wyzdrowieć.

Jak zarabiają blogerzy?

Dwa główne sposoby zarabiania przez blogerów za pośrednictwem sieci reklamowych to za wyświetlenie lub za kliknięcie. Płatne za wyświetlenie – dzięki tym reklamom widz nie musi klikać w reklamę, aby bloger uzyskał dochód. Płaci się za wyświetlenie, czyli za liczbę wyświetleń reklamy.

7 wskazówek dla początkowych blogerów

 • Najpierw skoncentruj się na konkretnym temacie
 • Rozwiń swój własny styl
 • Publikuj regularnie
 • Pamiętaj Jakość jest kluczem
 • Weź przykład z innych blogów
 • Dołącz do społeczności blogerów
 • Bądź na bieżąco z trendami w mediach społecznościowych
platforma blogowa
platforma blogowa

Jak założyć bloga – FAQ

Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania jak założyć bloga, od czego zacząć, jak znaleźć niszę itp.


 

Na moim blogu w kategorii lifestyle szczególnie polecam przeczytać odchudzające koktajle owocowe, urynoterapia, olej kokosowy na twarz oraz olejek jojoba na twarz.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

6 KOMENTARZE

 1. Też mi się wydaje, że nie tyle jest trudno założyć bloga co go wypromować. I samo założenie bloga nie jest kosztownym przedsięwzięciem, ale jego promocja już tak, no i też trzeba mieć jednak sporo czasu i zaparcia, żeby tworzyć wartościowe teksty, które będą się pozycjonować w google.

 2. Ja kiedyś próbowałem z blogiem motoryzacyjnym, ale nie wyszło. Zbyt duża konkurencja, poszły duże pieniądze na promocję, ale nie przełożyły się one na zyski niestety. Ale motoryzacja to tak popularna dziedzina, że wydaję mi się potrzeba tu naprawdę dużego kapitału by taki blog mógł zaistnieć.

 3. Jak czytam Twojego bloga to przyznaję, miałabym nawet chęci stworzenia własnego, ale wydaje mi się, że to jednak nie jest takie proste. Samo pisanie przecież nie wystarczy….. ważne jest też pozycjonowanie artykułów. I tu już niestety trzeba wydawać pieniądze 🙁 Ale Twój blog lifestyle jest moim ulubionym 🙂 zawsze z niecierpliwością czekam na nowe artykuły!

 4. Według mnie zakładając bloga na początku nie ma co liczyć na jakiekolwiek zarobki, ale jeśli macie fajne zainteresowania i wiedzę, którą możecie się podzielić z innymi to myślę, że warto. Blogi lifestyle są od lat bardzo popularne i sądzę, że dziś byłoby się ciężko przebić, ale jeśli faktycznie znajdzie się niszę to myślę, że jest szansa. Poza tym dużym ułatwieniem są social media, która dają ogromne możliwości promowania bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY