sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Sejfy antywłamaniowe i ognioodporne, jaki sejf wybrać?

Sejfy antywłamaniowe są specjalnie zaprojektowane, aby chronić Twoje kosztowności przed atakami z zewnątrz i można je podzielić na różne klasy odporności. Klasę określają różne czynniki, takie jak grubość metalu ścian i bezpiecznych drzwi oraz dodatkowe czynniki opóźniające, które są wbudowane w ściany. Na rynku istnieje kilka rodzajów sejfów, przy czym największe różnice dzielą je na sejfy antywłamaniowe i ognioodporne. Oba typy mają unikalne i ważne właściwości.

Sejfy antywłamaniowe i ognioodporne

Sejf ognioodporny jest specjalnie zbudowany, aby chronić zawartość, taką jak ważne dokumenty i nośniki cyfrowe, przed skutkami pożaru przez określony czas. Dlatego konstrukcja ściany ma kluczowe znaczenie. Musi nie tylko wytrzymać ciepło podczas pożaru. Musi również zapobiegać przenikaniu wilgoci i cząstek sadzy, aby chronić zawartość sejfu.

Zawsze wybieraj certyfikowany sejf. Niestety na rynku wciąż jest wiele sejfów z deklaracją antywłamaniową lub ognioodporną, które w praktyce zapewniają niewielką ochronę. Aby zapewnić jakość naszych sejfów, produkujemy je w najnowocześniejszych europejskich fabrykach oraz poddajemy testom i certyfikacji przez ECB-S, wiodącą jednostkę certyfikującą sejfy antywłamaniowe i ognioodporne.

Aby pomóc Ci dokonać wyboru, poniżej przedstawiliśmy krótkie wyjaśnienie różnych typów, a także wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę.

Co należy przechowywać w sejfie?

Dane na przykład na pendrive’ie lub płycie DVD są łatwiej niszczone przez ogień niż papier, dlatego wymagają większej ochrony. Przy wyborze odpowiedniego sejfu ważna jest również kwota pieniędzy lub całkowita wartość Twoich kosztowności.

Jaki rodzaj ochrony zapewnia sejf antywłamaniowy?

Dostępne są różne sejfy, które chronią tylko przed ogniem lub po prostu chronią przed włamaniem, ale są też sejfy, które chronią przed jednym i drugim.

Sejfy antywłamaniowe – jaki zamek?

Trzeba też pomyśleć o odpowiednim rodzaju zamka. Istnieje wiele opcji do wyboru, a łatwość obsługi jest również brana pod uwagę.

Gdzie umieścić sejf antywłamaniowy?

Sejfy antywłamaniowe powinny być bezpiecznie przymocowane do solidnej ściany lub podłogi. Gdy ogień i ciepło wzrastają, garaż lub piwnica z solidną betonową podłogą jest często idealnym rozwiązaniem. Upewnienie się, że sejf jest zakotwiczony do solidnej ściany lub podłogi, powinno również pomóc w odzyskaniu, jeśli nieruchomość, w której się znajduje, zostanie uszkodzona przez pożar.

Jeśli sejf ma być umieszczony nad parterem, możesz chcieć sejfu o wyższym standardzie, ponieważ może spaść przez podłogę w przypadku pożaru. Jeśli szukasz sejfu odpornego na włamanie, ale ma on znajdować się w pomieszczeniu, które jest już bardzo bezpieczne, warto wybrać taki, który jest wykonany w niższym standardzie.

Czy sejf ognioodporny jest naprawdę ognioodporny?

Celem sejfu jest zapewnienie bezpieczeństwa kosztowności, ale nie zawsze oznacza to ochronę przed kradzieżą. Jak sama nazwa wskazuje, sejf ognioodporny jest rzeczywiście ognioodporny i ochroni jego zawartość przed zniszczeniem przez ogień i ciepło. Istnieje wiele sejfów ognioodpornych, które są oceniane pod względem tego, jak długo mogą chronić swoją zawartość przed ogniem. Przeczytaj uważnie opis sejfu, aby upewnić się, że sejf ognioodporny spełnia Twoje specyficzne wymagania.

sejfy ognioodporne
sejfy ognioodporne

Sejfy domowe – gdzie umieścić sejf w domu?

Sejfy domowe antywłamaniowe powinny być bezpiecznie przymocowane do solidnej ściany lub podłogi. Gdy ogień i ciepło wzrastają, garaż lub piwnica z solidną betonową podłogą jest często idealnym rozwiązaniem. Upewnienie się, że sejf jest zakotwiczony do solidnej ściany lub podłogi, powinno również pomóc w odzyskaniu, jeśli nieruchomość, w której się znajduje, zostanie uszkodzona przez pożar.

To zależy od tego, jak korzystasz z sejfu. Jeśli używasz go do przechowywania ważnych dokumentów, takich jak akty urodzenia i karty ubezpieczenia społecznego, powinieneś umieścić swój sejf w miejscu, w którym będziesz miał do niego łatwy dostęp. Dobre miejsce może znajdować się na półce z książkami, w szafie lub w szufladzie obok łóżka. Jeśli używasz sejfu do przechowywania broni, możesz rozważyć umieszczenie go w miejscu o słabej widoczności, na przykład w piwnicy. Niektórzy właściciele domów decydują się nawet na ukrycie swoich sejfów w ścianie. Instalacja może wymagać pomocy fachowca, ale jej efektem jest dobrze zabezpieczony sejf, do którego łatwo się dostać i ukryć.

Szafy na broń

Właściciele broni powinni odpowiedzialnie obchodzić się z bronią, a odpowiedzialność ta obejmuje jej bezpieczne przechowywanie. Jest to niezwykle ważne, jeśli przechowujesz broń w domu, w którym przebywają dzieci. Awero ma bogatą kolekcję sejfów w tym szafy na broń S1, w tym biometryczne sejfy na broń. Zamykasz i otwierasz sejfy biometryczne za pomocą odcisku palca. Możesz mieć pewność, że tylko Ty masz dostęp do sejfu, a także możesz szybko otworzyć drzwi w nagłym przypadku. Znajdź najlepszy sejf na broń do swojego domu, kupując naszą szeroką gamę opcji w różnych rozmiarach.

Jeśli szukacie sejfu antywłamaniowego do domu czy firmy zajrzyjcie na stronę https://sejfy-ognioodporne.pl/ gdzie znajdziecie szeroki wybór certyfikowanych sejfów najlepszych producentów.


 

Śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY