czwartek, 23 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Zamienniki czy oryginalne części?

Załóżmy, że stajemy przed sytuacją, w której awarii uległ jeden z naszych sprzętów. Jesteśmy pewni, że konieczna będzie jego naprawa. Co gorsze, okazuje się, że nie obędzie się bez wymiany danego elementu. W tym momencie powstaje kluczowe pytanie: skorzystać z części oryginalnych, czy zamienników? Przede wszystkim warto znać zalety i wady obydwu rozwiązań.

Oryginalne części

Pierwsza nasza myśl to skorzystanie z oryginalnych, autoryzowanych części. Wydaje się, że jest to najlepszy pomysł. Otrzymujemy przecież dedykowane rozwiązanie i możemy być niemal w stu procentach pewni, że będzie pasowało do naszego sprzętu. Niemniej jednak, wybór oryginalnych podzespołów nie zawsze ma tylko i wyłącznie same zalety. Przede wszystkim musimy liczyć się ze stosunkowo wysoką ceną oraz niekiedy koniecznością zakupu przedmiotu u autoryzowanego dostawcy. Korzystanie z oryginalnych części wydaje się bezzasadne szczególnie w momencie, gdy mówimy o urządzeniu, które swoje lata świetności ma już za sobą. Weźmy przykład samochodów. Pewnego dnia okazuje się, że awarii uległ jeden z elementów zawieszenia. Nasz pojazd ma już na karku kilkanaście lat, jednak sprawuje się bez zarzutu, w związku z czym podejmujemy decyzję o jego naprawie. Wybór oryginalnych części będzie w tym przypadku mało racjonalny. Co prawda, przedmiot będzie pochodził z autoryzowanego serwisu, jednak stosunek ceny do możliwych korzyści będzie bardzo niski. Inaczej sytuacja ma się w odniesieniu do nowszych aut. Tutaj racjonalne wydaje się odwiedzenie producenta i zaopatrzenie się w odpowiedni podzespół. Wysoce prawdopodobne jest, że reszta elementów jest nadal w perfekcyjnym stanie, w związku z czym z pewnością chcemy, żeby naprawa odbyła się na fabrycznych częściach.

Czy zamienniki są gorsze?

Temat zamienników jest zdecydowanie szerszy, aniżeli może nam się wydawać. Takie produkty często są traktowane już na starcie jako gorsze. Tylko dlatego, że nie zostały wyprodukowane przez autoryzowany sklep. Jest to wysoce błędne myślenie. Dzisiejszy rynek oferuje mnóstwo rozwiązań, które jakością nie odbiegają od konkurencji.

Przede wszystkim należy wskazać na to, że rynek części zamiennych możemy podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to produkty z niskiej, bądź średniej półki. Ich stosowanie jest często obarczone ryzykiem mniejszej trwałości oraz ewentualnych dodatkowych kosztów napraw ze względu na przedwczesne zużycie. Takie rozwiązania nie są całkowicie złe, jednak dość mocno powinniśmy rozważyć ich zakup. Należy pamiętać, że to, że ich jakość z założenia jest nieco niższa, nie oznacza, że już w nieodległym czasie powrócimy z tym samym problemem.

Na drugim biegunie znajdują się zamienniki klasy premium. Są to produkty charakteryzujące się wysoką jakością oraz akceptowalnym stopniem niezawodności. Co ciekawe, niektóre z nich są niejednokrotnie lepsze oraz droższe od oryginałów. Wszystko za sprawą tego, że takie firmy biorą pod uwagę potrzeby konsumenta, a jednocześnie chcą wyrobić sobie odpowiednią renomę. To sprawia, że są niesamowitą konkurencją dla autoryzowanych punktów sprzedaży. Zamienniki premium są też często przedmiotami, z których powinniśmy skorzystać w momencie, gdy oczekujemy najwyższej jakości, a nie do końca jesteśmy przekonani do zakupu oryginału, który uległ przedwczesnemu zużyciu.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z autocaros.pl

 


Śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY