czwartek, 25 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jaka farba podkładowa do metalu da najlepszy efekt przy renowacji nietypowych powierzchni?

Powierzchnie metalowe, stale narażone na działanie uporczywej rdzy, wymagają cyklicznej odnowy za pomocą sprawdzonych i wytrzymałych środków. Mogą mieć one różnorodną postać, ale najlepiej sprawdzi się farba podkładowa do metalu, decydująca o kondycji często używanych i eksploatowanych powierzchni. Jak nakładać farby podkładowe, aby w pełni wykorzystać wszystkie pozytywne funkcje tych produktów? Jak przygotować się do malowania farbami podkładowymi?

Praca nad metalową powierzchnią

Jeśli naszym celem jest odrestaurowanie powierzchni, której dużą część stanowi stal lub żeliwo, powinniśmy pozbyć się wszystkich wcześniej powstałych odprysków. Stare, złuszczone pokrycie musi zostać w całości usunięte. Dopiero po pozbyciu się rdzy wraz z innymi zanieczyszczeniami, osuszeniu i odtłuszczeniu powierzchni możemy zacząć stosować farbę podkładową do metali. Rdzę szybko i sprawnie pomoże nam usunąć specjalna benzyna ekstrakcyjna.

Farba podkładowa do metalu – malowanie

Nie jest to zbyt skomplikowana czynność, jeśli dobrze znamy proporcje i kolejność wykonywanych czynności. Gdy zależy nam na przeprowadzeniu procesu malowania natryskowego, a więc przy użyciu sprężonego powietrza, powinniśmy pamiętać o tym, że możliwe jest dodanie wyłącznie około 20% objętości rozpuszczalnika. Zanim zaczniemy nakładać farbę na metalową powierzchnię, dobrze będzie ją przez krótki czas konsekwentnie i uważnie mieszać.

Ilość warstw farb podkładowych do metalu jakie stosujemy przy malowaniu zależy od stopnia prawdopodobieństwa pojawienia się procesów rdzewienia powierzchni. Jeżeli zależy nam na tym, by czas ochrony powierzchni był jak najdłuższy, możemy położyć dwie lub nawet trzy dodatkowe warstwy farby. Po nałożeniu każdej warstwy osobno trzeba poczekać jednak osiem godzin, aby wyschła przed nałożeniem kolejnej. Nie każdemu takie rozwiązanie wydaje się wygodne, ale nie można mu odmówić ostatecznego efektu. Gdy malujemy na świeżym powietrzu, w warunkach dużej wilgotności i w niskich temperaturach, są polecane nawet większe odstępy czasowe pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw koloru.

Po farbie podkładowej – farba nawierzchniowa

Gdy już stworzymy podkład ochronny przeciwko rdzy, możemy na powierzchnię metalową nanieść warstwę nawierzchniową w postaci emalii. Można to zrobić dopiero po 24 godzinach od ostatnich czynności podkładowych. Stosowanie farb podkładowych do metali poleca się przy dodatnich temperaturach. W takich warunkach ich cząsteczki szybciej się łączą, wobec czego procesy wysychania i wchłaniania farby nie przedłużają się w nieskończoność.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY