piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Ładowarka do samochodu elektrycznego – czy jej zakup jest konieczny?

Inwestując w samochód elektryczny musimy liczyć się z dość kłopotliwym dla większości kierowców faktem – uzupełnienie jego energii nie jest tak ekspresowym procesem, jak w przypadku pojazdów spalinowych. Jednym ze sposobów na przyśpieszenie tego procesu jest zakup stacjonarnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, nazywanej również „Wallboxem”. Dzięki temu urządzeniu zminimalizujemy czas potrzebny do zatankowania naszego elektryka.

Ile tak naprawdę zajmuje naładowanie elektryka fabryczną ładowarką?

Przy zakupie samochodu elektrycznego najczęściej w zestawie otrzymujemy fabryczne zasilacze o mocy około 2 kW, które podłączmy do zwykłych domowych gniazdek 230 V. Jest to co prawda najbardziej uniwersalne rozwiązanie, jeśli chodzi o ładowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną, jednak równocześnie posiada dużą wadę – zasila akumulator najwolniej. Przyjmując, że średnia pojemność baterii elektryka to 50 kW do pełnego naładowania auta potrzebować będziemy ponad dwudziestu godzin.

Zakup ładowarki do samochodów elektrycznych znacznie przyśpieszy czas ładowania akumulatora

Nie każdy użytkownik pojazdu elektrycznego może pozwolić sobie na tak długi czas oczekiwania na pełne naładowanie swojego samochodu. Stanowi on problem nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale przede wszystkim podczas dalszych wyjazdów. Jeśli na naszej trasie nie ma publicznej stacji ładowania, warto pomyśleć o zakupie przenośnej ładowarki do elektryków. Do użytku domowego najlepsza jest natomiast ścienna ładowarka do aut elektrycznych typu „Wallbox”.

Są to stacje ładowania zasilane I fazą o mocy 3,6 lub 7,4 kW lub III fazami o mocy 11, lub 22 kW. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania znacznie skrócimy okres oczekiwania na pełne naładowanie akumulatora, bowiem już „Wallbox” z najmniejszą z wymienionych mocy redukuje czas ładowania o ponad 75%. Sprawdźmy, jak sprawy mają się w różnych wariantach dla akumulatora o pojemności 50 kW.

Moc ładowarki – 2 kW/Czas: 25h
Moc ładowarki – 3,6 kW/Czas: około 14h
Moc ładowarki – 7,4 kW/ Czas: około 7h
Moc ładowarki – 11 kW/ Czas: około 4,5h
Moc ładowarki – 22 kW/Czas: około 2h

Ładowarki do pojazdów EV zakupią Państwo na stronie: https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/.

O czym warto wiedzieć przed zakupem „Wallboxa”?

Ładowarki od samochodów elektrycznych zasilane I fazą możemy zamontować w swoim domu bez konsultacji ze specjalistą. W przypadku tych zasilanych III fazami mogą natomiast zniszczyć naszą instalację elektryczną, więc wcześniej należy skontaktować się z elektrykiem, który odpowiednio wymieni bezpieczniki. Ponadto często przydatne są również inne akcesoria do ładowarek do samochodów, takie jak odpowiedni stojak czy licznik mocy.

Zakup ładowarki do samochodów elektrycznych to świetne rozwiązanie

Zarówno naścienna stacja ładowania typu „Wallbox” jak i przenośne urządzenie ładujące znacznie usprawni proces tankowania pojazdów EV. Jak wskazaliśmy na wcześniejszych przykładach, oszczędność czasu może wynieść nawet ponad 20 godzin.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY