wtorek, 16 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Olejek żywokostowy i jego zastosowanie w kosmetyce oraz lecznictwie

Olejek żywokostowy to niezwykły produkt o bardzo szerokim zastosowaniu w kosmetyce oraz lecznictwie. Dzięki temu produktowi możesz wesprzeć leczenie np. zwichnięć, skręceń, delikatniejszych złamań oraz żylaków. Jakie jeszcze działania ma olejek żywokostowy? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj poniższy artykuł.

Jak działa olejek żywokostowy?

Zbawienne właściwości olejku żywokostowego zostały docenione przez wiele pokoleń. Lecznice właściwości zawiera korzeń rośliny, który jest niezwykle bogaty w alantoinę, czyli przeciwzapalną substancję przyspieszającą regenerację komórek skóry. Kleje roślinne skutecznie łagodzą ból, a garbniki mają właściwości antyseptyczne. Olejek żywokostowy zapobiega powstawaniu stanów zapalnych kończyn oraz stawów, minimalizuje siniaki, a także przykre dolegliwości, które powstały w wyniku zwichnięć, delikatnych złamań i naciągnięć ścięgien, rwie kulszowej.

Co to jest olejek żywokostowy?

Olejek żywokostowy jest wytwarzany z żywokostu lekarskiego, czyli korzenia o charakterystycznej fioletowo-czarnej barwie. W korzeniu żywokostu znajdują się takie cenne substancje jak:

  • alantoina,
  • polifenole,
  • garbniki,
  • fruktany,
  • asparagina,
  • aminokwasy,
  • krzem,
  • beta-sitosterol

Ich właściwości są nie tylko cenne w kontekście leczniczym, ale również aktywnie wspierają przemysł kosmetyczny. Olejek, możesz dodatkowo zastosować na zmarszczki, zniszczone włosy, cellulit, przebarwienia skórne. Pamiętaj, że produkt jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Nie zaleca się przyjmowania go doustnie na dolegliwości żołądkowe, ze względu na możliwą toksyczność zioła.

Olejek żywokostowy – zastosowanie w kosmetyce

Olejek żywokostowy możesz zastosować na twarz oraz różne inne rejony ciała. W przypadku stosowania olejku na suche oraz zniszczone włosy zacznij od wcierania go w skórę głowy, a następnie przejdź do końcówek włosów. Efekt powinien pojawić się już po kilku dniach regularnego używania.

Jeśli stosujesz olejek w naturalnej postaci, nałóż kilka kropel na opuszki palców i wetrzyj w wybrane miejsce. Możesz go łączyć z innymi kosmetykami: kremem, balsamem, serum.

Olejek żywokostowy – czy można go przygotować samodzielne?

Przepis na ten środek nie należy do trudnych. Jednak przed przystąpieniem do działania, koniecznie przyjrzyj się procedurze zbierania tej rośliny. Do wykonania olejku żywokostowego potrzebne jest:

  • 25 g suszu
  • 100 ml olejku np. migdałowego, konopnego lub oliwy z oliwek

Korzeń należy zmielić np. w młynku do kawy, a olej – podgrzać w rondelku na niewielkim ogniu. Zmielony korzeń żywokostu przesypać do czystego naczynia, najlepiej słoika z ciemnego szkła, zalać ciepłym olejem, zakręcić słoik i kilka razy potrząsnąć w celu zmieszania składników. Słoik pozostaw w ciemnym miejscu na około dwa tygodnie i codziennie potrząsa jego zawartością. Po tym czasie gotowy wywar przelej przez gazę do ciemnego flakonika. Z domowego olejku możesz korzystać przez pół roku.

Jeżeli nie masz czasu przygotować olejku w domu i chcesz mieć pewność, że gotowy produkt będzie najwyższej jakości zamów go wygodnie w naszej drogerii internetowej Galeria Kosmetyczna. Czekają na Ciebie ciekawe promocje i szeroka gama produktów.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY