niedziela, 17 marca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak poradzić sobie za granicą bez znajomości języka?

Podjęcie pracy za granicą bez znajomości języka to duże wyzwanie i ciężka decyzja, jednak decyduje się na nią coraz więcej osób. Jak bowiem pokazuje rzeczywistość, język wcale nie stanowi aż tak dużego problemu – szybko można się go nauczyć. Jak jednak „przetrwać”, zanim opanuje się podstawowe słówka i zwroty?

Jak znaleźć pracę bez znajomości języka?

Szukanie pracy bez znajomości języka kraju, do którego chce się wyjechać, tylko z pozoru jest trudne. Dużą pomocą są bowiem agencje pośrednictwa pracy, które nie tylko publikują oferty w języku polskim, ale i pomagają w dopełnieniu formalności. Warto też pamiętać, że w wielu krajach i wielu zawodach znajomość lokalnego języka wcale nie jest koniecznością. I tak np. w Holandii bez problemu można znaleźć pracę nawet na wysokich stanowiskach, jedynie znając angielski, a praca w Niemczech bez języka czeka na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-bez-znajomosci-jezyka/ – znajdą ją np. opiekunki osób starszych, kierowcy, kurierzy, pracownicy produkcji czy spedycji. W ich przypadku często niemiecki nie jest potrzebny do wykonywania obowiązków zawodowych, a drobne przeszkolenie pozwala na wywiązywanie się z powierzonych zadań.

Transport i mieszkanie bez znajomości języka

Jedną z pierwszych obaw emigrantów zarobkowych nieznających języka jest to, jak dotrą do miejsca zatrudnienia i jak wynajmą mieszkanie. W tych czynnościach pomóc może agencja, przez którą znalazło się zatrudnienie. Dobrze jest też pamiętać, że wielu zagranicznych pracodawców w ramach zatrudnienia oferuje też zakwaterowanie. W zakresie transportu skorzystać można z polskich firm transportowych, które oferują przejazdy do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, a także lokalny transport np. z/na lotnisko, dworzec.

Życie za granicą bez znajomości języka

Nie znając lokalnego języka, niestety trzeba przygotować się na wiele wyrzeczeń. Trudno będzie uczestniczyć w życiu społecznym czy kulturalnym. Na początku trudne będą nawet podstawowe czynności takie jak zakupy, z bieg czasu jednak można się przekonać, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Do tak prostych czynność jak zakupy czy zamówienie posiłku w restauracji nie jest potrzebny język – można korzystać ze sklepów (a nawet kas) samoobsługowych lub wskazywać w menu dania, które chce się zamówić. Dużym ułowieniem będą też aplikacje tłumaczące tekst pisany, a nawet mówiony. Te można wykorzystać chcąc załatwić bardziej skompilowane sprawy np. w banku czy u lekarza. Aby czuć się bezpiecznie w niepewnych sytuacjach, warto też wyposażyć się w rozmówki, w których będą podane podstawowe zwroty.


 

śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY