piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak wybrać obudowę do komputera gamingowego?

Chociaż w sprzedaży dostępnych jest niezliczenie wiele gotowych zestawów gamingowych, miłośnicy gier komputerowych często decydują się na samodzielne składanie komputera. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się pełną kontrolę nad każdym podzespołem i możliwość lepszego przystosowania urządzenia do własnych potrzeb. Oczywiście nie obędzie się bez obudowy, która pomieści wszystkie te komponenty. Wybierając ten element, warto kierować się względami praktycznymi. Wielu graczy nie oprze się jednak efektownemu designowi. W tym artykule postaramy się udzielić przydatnych rad, czym się kierować kupując odbudowę i jakich błędów unikać.

Obudowy do komputerów – rodzaje i charakterystyka

Na początek krótko omówimy podstawowe rodzaje obudowy dla jednostki centralnej. Największą popularnością cieszą się konstrukcje typu tower (ang. wieża), czyli stojąca skrzynka w formie prostopadłościanu. W zależności od wielkości dzieli się je na wersje mini, midi oraz big lub full. Te ostatnie stosuje się najczęściej w serwerach, natomiast najmniejsze mogą nie pomieścić odpowiednio wydajnych podzespołów. Środkowe wydają się zatem optymalnym wyborem. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku nie ma uniwersalnych rozwiązań. Wybór powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami, które będą się różnić w zależności od gracza. W kwestii typów obudowy do komputera należałoby wspomnieć jeszcze o skrzynkach typu desktop, leżących płasko na biurku, najczęściej bezpośrednio pod monitorem. Nie są jednak popularne wśród graczy, ponieważ nie dają wielu możliwości rozbudowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając obudowę do komputera gamingowego?

Jak już zasugerowaliśmy w poprzednim akapicie, znaczenie ma rozmiar obudowy. Zależy od tego zarówno estetyka całego urządzenia, jak i jego funkcjonalność. Największy wybór, także w naszym sklepie, dotyczy obudów midi tower. Są one wystarczająco duże, aby pomieścić wydajne podzespoły i system chłodzenia, zostawiając odpowiednią ilość wolnej przestrzeni i zapewniając poprawną cyrkulację powietrza. W razie potrzeby można postawić na jeszcze większą obudowę, mając jednak na uwadze estetykę – zbyt duża skrzynka może sprawiać przytłaczające wrażenie – a także cenę. Dla wielu graczy koszt zakupu obudowy to kolejny parametr decydujący o wyborze. Nie warto przepłacać za większy produkt, niż jest faktycznie potrzebny. Istotną kwestią, o której czasem się zapomina, jest także kompatybilność obudowy i podzespołów. Chociaż większość modeli jest przystosowana do wszystkich standardów płyty głównej, niektóre mogą współpracować tylko z jednym.

Jakich błędów nie popełniać podczas zakupu obudowy komputera?

Obudowy do komputerów gamingowych często wyróżniają się efektownym wyglądem: przeszklonymi ścianami i podświetleniami LED. Nie da się ukryć, że świetnie się prezentują, szczególnie w ciemności. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie odpowiednio wyeksponować swojej jednostki centralnej, to taki gadżet okazuje się zbędny. Trzeba mieć też na uwadze nieco wyższy koszt eksploatacji, chociaż diody LED nie zużywają wiele energii. Najczęstszym błędem jest jednak nieprzestrzeganie zasad z powyższego akapitu. Najważniejsze jest bowiem odpowiednie dopasowanie obudowy do podzespołów.


śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY