piątek, 26 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Działania na stacji kontroli pojazdów

Do podstawowych zadań każdej stacji kontroli należy sprawdzenie stanu technicznego różnego rodzaju pojazdów. Dzieje się tak w ramach tzw. okresowych badań technicznych. Badanie takie ma na celu sprawdzenie siły układu hamulcowego oraz wielu innych części samochodu. Warto takie badania przeprowadzić tuz po zakupie samochodu z salonu, ponieważ bezpieczeństwo jazdy jest najważniejsze. Ponadto należy sprawdzić także stan ogumienia takiego samochodu i w razie konieczności dokonać wymiany opon. Należy także pamiętać o regularnej wymianie opon z zimowych na letnie.

Stacja kontroli pojazdów – przegląd okresowy i rejestracyjny

Przegląd okresowy to jedno, ale nie można zapominać o przeglądzie rejestracyjnym pojazdu. Pomimo tego, iż wielu kierowców używa zamiennie tych sformułowań, warto mieć na uwadze, że są to dwa odmienne przypadki. Przegląd rejestracyjny to sprawdzenie auta przed pierwszą rejestracją w Polsce. Procedura przeglądu rejestracyjnego auta nie różni się praktycznie niczym od badania okresowego pojazdu. Warto także pamiętać, że samochód sprowadzony z zagranicy, mimo ważnego przeglądu, musi przejść przegląd rejestracyjny w Polsce. Idealnym do tego miejscem jest stacja kontroli pojazdów w Poznaniu.

W przypadku braku jakichkolwiek zastrzeżeń co do stanu technicznego samochodu diagnosta wydaje zaświadczenie, że pojazd spełnia wszelkie wymogi do poruszania się po drogach. Oczywiście tenże dokument należy dołączyć do dokumentacji, którą obowiązkowo trzeba złożyć w Wydziale Komunikacji.

Wymiana opon – czy to obowiązek?

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że co pół roku musi nastąpić w jego pojeździe wymiana opon w Poznaniu z letnich na zimowe. Coraz więcej warsztatów samochodowych posiada w swojej ofercie tego typu usługi. Warto jednak mieć na uwadze, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Na co zatem warto zwrócić uwagę wyjeżdżając z warsztatu po wymianie opon?

Najczęstsze objawy źle założonych opon to wyczuwalne wibracje kół, a także niewłaściwe dokręcenie koła, co może spowodować problemy z odkręceniem śrub przy kolejnej wymianie koła. Warto także pamiętać, aby dwie nowe opony montowane były zawsze na osi tylnej i to bez względu czy auto ma napęd na przednią, czy na tylną oś. Nie należy naprawiać jednej opony więcej niż 3 razy, choć i to zależy od kilku czynników.

Samochody używane z salonu – zalety

Bez wątpienia rynek samochodów używanych w Polsce jest bardzo obszerny. Auta są dostępne praktycznie w każdej cenie. Salony samochodowe posiadają w swojej ofercie auta zarówno warte kilka, jak i kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście wszystko jest zależne od potrzeb oraz możliwości finansowych danego klienta.

To, co przemawia na korzyść kupna samochodu od dealera, to zdecydowanie mniejsze ryzyko niż w przypadku kupna pojazdu od prywatnego sprzedawcy. W salonie można liczyć na gwarancję oraz otrzymanie wszelkich informacji na temat wybranego auta. Jednakże wybierając samochody używane z salonu w Poznaniu warto zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdów, a także pochodzenie samochodów. Bezwypadkowość jest atutem pojazdów, które chcemy zakupić, choć stłuczka nie powinna eliminować ich z orbity naszych zainteresowań. Wszystko oczywiście zależy od skali tego zdarzenia.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY